Tipy & Triky Zábava pro děti

Dětské domácí aktivity

Aktivity pro děti
Přečteš za: 2 minuty

Dětské domácí aktivity

Potřebujete zabavit své děti a chcete se vyhnout hrám na počítačích, tabletech a telefonech? Být ženou v domácnosti a zároveň matkou může být někdy náročné a proto je zde pár tipů, jak své ratolesti zabavit.

TIPY:

1. Schovka

Schovka je jednou z nejznámějších dětských her, která se dá vykonávat v domácím prostředí, ale také venku. Je to sportovní aktivita, při které se zapotíte a užijete si spoustu zábavy při hledání i schovávání.

2. Bomba, povodeň, skrýš

Bomba, povodeň skrýš je pohybovou dětskou aktivitou. Rodič vykřikuje tyto tři slova a dítě podle toho vykonává úkoly. Bomba znamená leh na zem, při slově povodeň se musí dítě dostat na zvýšenou věc – pohovka, gauč, křeslo, židle a podobně, při slově skrýš se musí dítě schovat na předem stanovené místo.

3. Deskové hry

Na trhu je spoustu deskových her, pro ty nejmenší, ale také pro větší děti. Deskové hry jsou nejen super zábavou, ale také se děti u hraní těchto her naučí spoustu dovedností a znalostí. Je také spoustu vzdělávacích her, které jsou pro děti rovněž velkým přínosem.

4. Malování

Malování, kreslení, vybarvování je aktivitou, která Vaše dítě zabaví na dostatečnou dobu a vy se můžete věnovat sama sobě nebo jiným činnostem. Dítě u malování rozvijí také svou kreativitu a představivost.

TIP: Více než 500 kreativních a naučných hraček najdete na našem eshopu – od jednoduchých omalovánek, až po velké kreativní sady, mozaiky či vyšívání.

5. Divadelní představení

Nechte své dítě, aby připravilo divadelní představení. Může použít panenky, zvířátka nebo jakékoli jiné figurky a postavičky. Dítě bude rozvíjet své komunikativní dovednosti, ale také fantazii. Příprava zabere nějaký čas a poté se při představení určitě skvěle pobavíte. Děti mají občas obrovskou fantazii, takže se nudit rozhodně nebudete.

TIP: Zkusit můžete i divadélka a maňásky od Skřítka Vítka

6. Úkolové hry

Připravte pro své děti úkoly, hádanky, rébusy či hlavolamy. Inspirovat se můžete na internetu, kde je spoustu tipů. Zařaďte pohybové úkoly, vzdělávací otázky a logické hádanky. Příprava je delší, ale každé dítě to ocení a při řešení úkolů a hádanek bude rozvíjet své logické myšlení.

Být doma 24 hodin může být náročné pro dítě i pro rodiče, a proto je důležité vymýšlet na každý den novou aktivitu, která dítě zabaví a bude se těšit na další den. Sportovní aktivity navíc ratolesti unaví a odpolední spánek nebude problémem. Buďte kreativní, zapojte fantazii a užívejte si čas s dětmi na maximum.