Tipy & Triky

Jak se zbavit vší aneb jak na nezvané návštěvníky dětských hlaviček a vlásků?

Jak se zbavit vší z dětských vlásků?
Přečteš za: < 1 minutu

Ano, řeč bude o těchto nepopulárních hmyzích cizopasnících – dětských vších. My všichni, co máme děti ve školním věku, víme, jak je náročné vypořádat se s touto nezvanou návštěvou. Taková veš dětská totiž dokáže pěkně zamávat i s naší psychikou, přepadne nás pocit studu a hanby.

Nelehký bývá i vlastní boj s tímto drobným hmyzem, kterému je zcela jedno, že si vlasy myjeme každý den a koupelna patří mezi nejoblíbenější místnosti našeho příbytku. Za ta léta, kdy s nimi bojujeme různými chemickými prostředky, si však vybudovala velmi slušnou rezistenci a tak jsou v současné době nabízené a prodávané prostředky na olejové bázi, čímž dochází k její mechanické likvidaci – zadušením, na kterou už si rezistenci vytvořit nemůže.

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit směs, kterou jsem namíchala v následujícím poměru 2:1 olej : alkohol (40% vodka, alpa) a směs jsem ještě osolila. Směs je potřeba důkladně promíchat,nanést na hlavu a řádně pročesat, až na konečky vlasů, překrýt celou hlavu igelitem, poté ručníkem a nechat působit alespoň 2 hodiny.

Potom hlavu umýt, vyčesat a celý proces zopakovat po 7-8 dnech, kdy by se mohli vylíhnout noví jedinci, pokud by se nezničila a náš deratizační zásah přežila nějaká ta hnida.

V mezidobí doporučuji vyčesávat vlasy velmi hustým hřebenem a vysávat hlavu vysavačem. Ještě mám vyzkoušené žehlení žehličkou na vlasy, která bezpečně horkem zlikviduje hnidy. U chlapců je vhodné i ostříhání, protože vším svědčí vlas delší než 1cm, v kratších se jim nelíbí.

Doporučuji nic nepodceňovat, protože jeden přeživší jedinec ponechaný v hlavě a celé martyrium se bude opakovat.

Takže vydržte, buďte důslední a držím nám všem palce s heslem “Za život s čistou hlavou”. 🙂

Úvodní fotka: od bella67 z Pixabay